סיכום שנה ועדכונים

סיכום שנה ועדכונים – תחום האינטרנט והקלטות

לאחר שנה וחצי של עבודה אינטנסיבית, אני מצרף דו"ח של העבודה השוטפת שלנו במהלך תקופה זו, במסגרת התחום של האינטרנט וההקלטות. כל הפרטים נמצאים למטה. תחום זה לא כולל את הוצאות הספרים, השיעורים, והכנסים המתפרסמים כאן שהם כבר לא בתחום אחריותי, ושמושקעים בהם עבודה עצומה, כספים, וזמן יקר ערך.

קצת על העמותה והקדמה קצרה:
מכון מניטו היא עמותה שהוקמה ע"י משפחתו של הרב אשכנזי לאחר פטירתו במטרה להנציח את מורשתו, והנגשת תורתו לציבור. בע"ה נמשיך ונעשה ככל יכולתנו על מנת שקולו של הרב אשכנזי ז"ל ימשיך וישמע.

כדי שנוכל להמשיך בעבודה זו, אנו זקוקים לעזרתכם ב-2 מישורים:

עזרה כספית:
כל חברי העמותה ללא יוצא מן הכלל הם אנשים העובדים לפרנסתם, בעלי מקצוע, הפועלים במסגרת המכון בהתנדבות ללא כל כוונת רווח על חשבון זמנם הפנוי. העבודה המקצועית – סינון הרעשים והקמת האתר – עולים לעמותה עשרות אלפי שקלים בשנה. האם תוכלו לעזור? לתרומות ניתן לפנות ליעל, הבת של הרב אשכנזי ז"ל: 0544933123 yaellehp@gmail.com

חומרים כתובים, וידאו והקלטות:
מטרתנו היא פשוטה – הנגשת התורה של מניטו לציבור, בדגש על השפה העברית. לא נוכל לעשות זאת ללא החומרים הכתובים והקלטות של שיעורי הרב. לצערנו ישנם עוד מאות קלטות נדירות של שיעורי הרב אשכנזי שמסתובבות בעולם וסיכומי שיעורים שלא הגיעו לידינו.
התלמידים של הרב אשכנזי ז"ל קיבלו ממנו עושר רוחני עצום, ואנו חושבים שחובה עליהם לא לעמוד מנגד ולהחזיר על הטוב שקיבלו מהרב כדי שנוכל לזכות את הציבור הישראלי. אם אתם תלמידים של מניטו לשעבר – אנחנו מחכים לכם שתפרעו את חובכם. אם אתם מכירים תלמידים של הרב לשעבר – בקשתנו היא פשוטה: שיחת טלפון אחת, ובה שאלה: אולי במקרה יש לך הקלטות של שיעורים של מניטו? האם יש בידך חומר כתוב או סיכומים כלשהם? זה יעזור לנו מאד. את כל החומר ניתן להעביר ישירות למשפחה (יעל חלמיש או ישראל פיבקו), אליי (itaykolin@gmail.com) או אל חיים רוטנברג. אנו נעשה כל מאמץ על מנת להתחשב בבקשות אישיות.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות ליעל ואריק חלמיש, לישראל פיבקו, חיים רוטנברג, רויטל בן שמואל, וד"ר יוסף שרביט על כל הסיוע והעזרה, לאסף ממעבדות "סאונד אנד קליר" בתל אביב שנותן לנו הנחה במחיר על עבודת סינון הרעשים מהקלטות, שלומציון הנכדה של מניטו שלקחה על עצמה לקדם את אירוע ה20 שנה והפייסבוק, שחר יצחק שמיר על בניית האפליקציה בהתנדבות, בלה בל-אנג' ומרילין טייב על ארגון הכנס הקרוב, לדוד כהן ורות ספז שעוזרים לי בפרוייקט השכתובים, וכמובן לתלמידים ששוחחו איתי וששלחו לנו את הקסטות הנמצאות ברשותם, ובפרט לד"ר גבריאלה בן שמואל. אם שכחתי מישהו – מתנצל מראש.

דו"ח הפעילות השוטפת בשנה החולפת בתחום הנ"ל:

שדרוג אתר האינטרנט ותשתיות האתר, בין השאר: סידור השיעורים והעלאת שיעורים חדשים, פתיחת חנות מקוונת, תמונות, ווידאו. כתובת:www.manitou.org.il או חיפוש "מכון מניטו" בגוגל

פיתוח אפליקציה לשמיעת השיעורים (תודה מקרב לב למפתח האפליקציה בהתנדבות: החייל שחר יצחק שמיר)

העלאת קטעי שמע נבחרים ביוטיוב כולל כתוביות (50 קטעים)

העלאת קלטות חדשות לאינטרנט – המרה כולל סינון רעשים במעבדה:

תפילת שמונה עשרה – קלטת אחת (קובץ 4)
תורת התולדות – 3 קלטות (קובץ 2, 16,17)
המהר"ל נצח ישראל – קלטת אחת (גוג ומגוג)
קבלה הרב אשלג והרמ"ק – 2 קלטות
מאמרי הראי"ה – קלטת אחת (חנוכה)
ענייני תשובה – קלטת אחת
פרשת קרח – קלטת אחת
גבורות ה' – 3 קלטות
קטעים שונים וחומר פרטי לא לפרסום – 7 קלטות (חלקי שיעורים, שיחות וכו')
שיחות הרב צבי יהודה (קלטת אחת. בתהליך ניקוי)

סינון רעשים במעבדה:

תפילת שמונה עשרה – 2 קלטות (קובץ 20)
תפארת ישראל – 12 קלטות (חצי מהסדרה -1,5,9,11,12,13,19,20,21,18,29,30,10 חלק בתהליך ניקוי)
תורת התולדות – 3 קלטות (8, 13, 17)
שמות רבה (9)
בראשית רבה (43)

וידאו:
2 שיחות של מניטו באינטרנט

שכתובים:
תפילת שמונה עשרה, נר מצווה למהר"ל, בראשית רבה (לך לך), נתיב התורה למהר"ל, מאמרי הראי"ה על חנוכה, מדרשים על מתן תורה, דרך חיים למהר"ל

תכניות לעתיד:
המרה ועיבוד של 5 קלטות וידאו של מניטו

שדרוג אתר האינטרנט
סידור השיעורים וההקלטות בצורה נורמלית על פי נושאים
המשך המרה ועיבוד הקלטות לצורך הפצתם באינטרנט
המשך פרסום קטעים נבחרים ביוטיוב
המשך פרוייקט השכתובים

מקווה שלא שכחתי משהו. שנה טובה.
איתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *