ארכיון שיעורים

archionup1

שיעורים בעברית

שיעורים בעברית

קטגוריות

להתחיל מבראשית

תיקייה להתחיל מבראשית

לחץ להרחבה

סדרת שיעורים העוסקת בסוגיות יסוד באמונת ישראל ותורת התולדות, על רקע חומש בראשית. הסדרה ניתנה באמצע שנות ה-90 לקהל חילוני. סך הכל: 5 שיעורים.

לימוד בחבורה

תיקייה לימוד בחבורה

לחץ להרחבה

הקלטות של מפגשים שקיים מניטו בשנות ה-90 עם בכירי תלמידיו, וביניהם: הרב אורי שרקי, אליעזר שרקי, הרב אליקים שמשוביץ, הרב מאיר אלפסי, גיל בן משה, הרב יוסף אטון, הרב יעקב נהון, ועוד. מרבית המפגשים עסקו בספר 'אורות הקודש'. סך הכל 3 מפגשים.

קבלה

תיקייה קבלה

לחץ להרחבה

שיעורים בודדים שניתנו על קבלה. שנים לא ידועות. מכיל שתי הקלטות: לימוד בשל"ה, ובעץ חיים. 

תפילה

תיקייה תפילה

לחץ להרחבה

שיעורים שניתנו על נושא התפילה. השיעורים הראשונים הם מבוא כללי לתפילה, בהם מניטו מסביר את נושאי הליבה ודן בשאלות על התפילה. לאחר מכן, מניטו מפרש את כל הברכות בתפילת שמונה עשרה, מלבד ההקלטות על ברכת הרפואה, ברכת השנים, ושלוש הברכות האחרונות - שאינם בידינו. השיעורים ניתנו בסוף שנות ה80. סה"כ 20 שיעורים. איכות השמע טובה.

שערי אורה-מבוא לקבלה

תיקייה שערי אורה-מבוא לקבלה

לחץ להרחבה

בסדרת שיעורים זו, המהווה מבוא לחכמת הקבלה, מסביר מניטו מושגי יסוד קבליים, ומעניק מפתחות לנכנס בשערי חכמת הנסתר. בסדרת שיעורים זו, הארוכה ביותר שיש בידינו (למעלה ממאה הקלטות), פורס מניטו את עיקרי משנתו הקבלית וההיסטוריוסופית, דרך לימוד בספר 'שערי אורה' של ר' יוסף ג'קטיליא, שהוא בעיניו אחד מספרי היסוד של הקבלה.

תורת התולדות

תיקייה תורת התולדות

לחץ להרחבה

סדרת שיעורים שניתנה לנשים, בשנות השמונים, בעיר העתיקה. על רקע סיפורי האבות בספר בראשית, פורס מניטו את עיקרי תורת התולדות שלו. למרות הנושאים המקבילים, יש בסדרה יש חידושים רבים שאין בספרים שיצאו לאור על תורת התולדות. השיעורים מתאפיינים בדיונים אקטואליים מרתקים. בסדרה זו השתתפו בין השאר ד"ר גבריאלה בן שמואל, בתיה לנצט, רות הדס, פנינה פלאי, רות רייכלברג, ועוד.

מהפכת הזהות העברית

תיקייה מהפכת הזהות העברית

לחץ להרחבה

סדרת השיעורים המכילה את עיקרי משנת מניטו. למי שנפגש עם מניטו לראשונה, מומלץ להתחיל איתה. זהו תמלול של מפגשים שנערכו בין מניטו ובין הרב דב ברקוביץ', דניאל שליט ומנחם לבני בשנת 1991, שביקשו להקים בית מדרש שיעסוק בתורה ומדע, ונפגשו עם מניטו כדי לחשוב על רעיונות הקשורים לנושא. בארבע הפגישות הללו, פרס בפניהם מניטו את עיקרי משנתו בצורה פתוחה ואותנטית.

הרב קוק

תיקייה הרב קוק

לחץ להרחבה

סדרות שיעורים העוסקות בתורת הרב קוק: אורות הגאולה, כתבי הרב קוק (אורות הקודש ואורות), והמספד למשיח, שיחות על הרצי"ה, וההיסטוריוסופיה של עולם הקבלה והרב קוק.